fbpx

Jak pozyskiwać 10 klientek tygodniowo do swojego salonu?

 „Prowadzenie salonu kosmetycznego w dzisiejszych czasach nie jest prostym zadaniem. Na rynku powstaje coraz większa konkurencja, coraz więcej stylistów jak i szkoleniowców. Musisz wiedzieć jak sprawić, by klienci dostrzegli Cię w informacyjnym labiryncie internetu i przedstawić swoją ofertę w taki sposób, aby klient chciał z niej skorzystać.

 Jak więc wyróżnić się na rynku, aby klienci o Tobie usłyszeli i wybrali Twoją usługę?

Wiele mówi się ostatnio o tworzeniu marki osobistej ale czym tak naprawdę ona jest? Marka osobista inaczej personal branding, to jest to, jak widzą nas inni. To stworzony, wykreowany przez daną osobę wizerunek, który postrzegają odbiorcy, którzy w kolejnym etapie stają się naszymi klientami. Marka osobista pozwala wyróżnić się na rynku i przedstawić w roli eksperta, profesjonalisty. Czasy się zmieniły, dawniej klienci przychodzili do salonu X i wykonywali wiele usług jakie oferował im salon niezależnie od tego kto w nim pracował. W dzisiejszych czasach ciężko jest sprzedać usługi nie sprzedając w pierwszej kolejności naszej wiedzy, ekspertyzy no i naszej osoby. Pamietaj, że odbiorcy w pierwszej kolejności kupują osobę, a dopiero później usługi, jakie dana osoba sprzedaje. Mamy na to wiele przykładów influencerów i znanych marek – klienci kupują sprawdzone produkty i sprawdzone marki oraz te, które dobrze reklamują się w internecie i mają wiele rekomendacji. Jak zostać marką osobistą, budować wizerunek eksperta no i pozyskiwać 10 klientów tygodniowo a nawet i więcej?  Określ grupę docelową i zastanów się co chcesz i komu przekazać oraz jaki to ma mieć cel i efekt końcowy.

Grupa docelowa

Nawet najlepsza reklama nie przyniesie efektów, jeśli Twoja grupa docelowa nie zostanie dobrze określona. Dzięki określeniu do jakiej grupy klientek chcesz trafić, będziesz tworzyć wartościowe treści dla konkretnych odbiorców i bezpośrednio trafiać w ich potrzeby. Dlatego weź kartkę i wypisz kim są Twoi odbiorcy, skąd pochodzą, określ ich wiek oraz płeć, pomyśl jakiej usługi potrzebują. Pamiętaj, że Twoja usługa ma rozwiązywać problemy Twoich odbiorców.

Edukuj swoich odbiorców. Post w postaci zdjęcia zabiegu bez opisu, nie edukuje, nie bawi, nie daje wartości, jest oznajmujący. Jest również ważny, ale przedstaw go w formie video czy rolki, aby Twoi odbiorcy zatrzymali się na nim na dłużej. Twórz angażujące i interesujące treści. Zastanów się po co i dla kogo to robisz. Zacznij publikować video, pokazuj siebie na co dzień, z podróży czy też w kawiarni. Nasi odbiorcy to uwielbiają, przecież nie samą pracą człowiek żyje. Daj się poznać Twoim klientkom, dawaj wartość, przedstawiaj porównania, doświadczenia, badania, metamorfozy.

Poznaj emocje oraz wątpliwości swojej potencjalnej klientki. Zastanów się nad problemami swoich klientów oraz tym jak możesz im pomóc. Twoja usługa powinna rozwiązywać problemy Twojej klientki, reaguj na potrzeby z jakimi boryka się odbiorca.

Opinie to jedna z najważniejszych rzeczy w każdej branży. Oczywiste jest to, że klientki same rekomendacji nie wystawią do czasu aż ich o to nie poprosisz. Możesz dać rabat pieniężny na kolejną usługę w zamian za wystawienie rekomendacji w podanych przez Ciebie miejscach. To zazwyczaj skutkuje. Następnie możesz wykorzystać taką rekomendację do kolejnych działań związanych z pozyskiwaniem nowych klientów – w reklamie, na mediach, w email marketingu czy na swojej stronie www lub landing page. Recenzje są bardzo dobrym źródłem informacji dla konsumentów. Potencjalni klienci czytają recenzje, aby upewnić się, że danej osobie można zaufać. Zdobądź dziś 3 rekomendacje i zapisz je na dysku na później.

Reklama.

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach mało która firma jest w stanie utrzymać się na rynku bez dobrego marketingu i skutecznie prowadzonej reklamy no i dobrej roboty wykonywanych przez nas prac oczywiście. Są to bardzo ważne czynniki, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Dzięki temu będziesz w stanie osiągać coraz większą przewagę nad konkurencją i wyprzedzać ją o krok. Dzięki reklamie masz możliwość wyjścia ze swoją ofertą i z przedstawieniem siebie w roli profesjonalisty do osób, które jeszcze Cię nie znają. Daj szanse się poznać i wyjdź poza granice swojej strony w mediach społecznościowych. Aby jednak reklama była skuteczna i nie przepalała Twojego budżetu, powinna być skrojona na konkretne Twoje potrzeby i przedstawiać jedną ofertę Twoich usług. Przede wszystkim powinnaś operować na reklamach targetowanych na zimne, ciepłe i gorące kontakty. Mieć stworzoną stronę lądowania i podpięty Piksel Facebooka, a także wiedzieć, jak tworzyć remarketing do osób, które zapoznały się z Twoją marką ale jeszcze nie skorzystały z Twoich usług. Jak tego wszystkiego dokonać? Uczę o tym w kursie „Jak pozyskać klientki do salonu beauty”, a jeśli nie masz czasu na edukację w tym zakresie, możesz skorzystać z naszych usług „Kampanie reklamowe dla linergistek”.

 

Podsumowując

To nie czasy kiedy klientka korzysta ze wszystkich usług jednego salonu. Klientki wybierają sobie stylistkę, a nie salon. Aby przebić się przez obszerną konkurencję stwórz markę osobistą, angażuj odbiorców, przedstaw się w roli eksperta, profesjonalisty, nagrywaj live’y, edukuj, twórz reklamy i remarketing, a także udzielaj się pod postami innych. Dzięki tym wszystkim działaniom, systematyczności, określeniu celu i sprawdzaniu co działa, a co warto zmienić jesteś w stanie pozyskiwać nawet 40 nowych klientów do Twojego salonu.

 

Chcesz poznać więcej tajników pozyskiwania klientów do Twojego salonu? Zapraszam Cię na moje szkolenie online „Jak pozyskać klientki do Salonu Beauty”

https://majewskaagnieszka-cb827.gr8.com/