fbpx

Czy zastanawiałaś się kiedyś jak można zostać linergistą? Kim w ogóle jest osoba wykonująca makijaż permanentny? Czy zdobycie uprawnień to skomplikowany proces? Jakie dokumenty i co potrzebne jest do otwarcia salonu z usługami makijażu permanentnego? Ile taka osoba zarabia i jakie ma możliwości rozwoju? Jeśli jedno z tych pytań przeszło ci przez myśl zapraszam Cię do przeczytania artykułu jak zostać linergistą?

  1. Kim jest linergista?
Linergista jest to osoba zajmująca się dziedziną kosmetologii estetycznej, wykonująca makijaż permanentny inaczej nazywany makijaż trwały, semi-permanent make-up lub mikropigmentację na twarzy lub ciele klienta, implantując pigment pod naskórek klientki lub klienta, w okolicy brwi, oczu, ust a także i w okolicę policzków, brodawek piersiowych, pigmentację skóry głowy, a nawet i pigmentację medyczną w celu uzyskania hiperrealistycznego efektu podkreślenia urody, rekonstrukcji ubytków czy defektów związanych z aspektem medycznym np. „zajęcza warga”.

 

2. Kto może zostać linergistą?

Obecnie w prawie Polskim, nie ma zawodu linergista – to taka ciekawostka. Mamy do czynienia z kosmetyczką, kosmetologiem, tatuażystą natomiast linergista nie ma swojego punktu PKD. Linergistą może zostać każdy, kto ukończył szkolenie podstawowe i  chce wykonywać usługi makijażu permanentnego. Pod punkty PKD podciąga się 96.02.Z Fryzjerstwo i inne usługi kosmetyczne, lub 96.09.Z Tatuaż

3. Co trzeba zrobić by zostać linergistą?

Przede wszystkim, ukończyć dobre szkolenie podstawowe z makijażu permanentnego pozwalające na pracę z klientem, na którym nauczysz się nie tylko technik pigmentacji ale i również wszystkie aspekty prawne, ubezpieczeniowe i wymogi sanepidu . Polecam

 

https://maderm.eu/szkolenia/ Na tym etapie nie oszczędzaj środków własnych, powiem Ci w sekrecie, że szybko się zwracają. Szkolenie podstawowe wpływa na Twój dalszy rozwój i efekty pigmentacji co za tym idzie? Ilość zadowolonych i polecających Cię dalej klientów.

 

4. Gdzie się uczyć makijażu permanentnego?

Obecnie mamy na rynku kilka szkół z zakresu makijażu permanentnego, pamiętaj jednak, że w szkołach może jest i trochę taniej ale ilość kursantów w grupie jest zdecydowanie za duża.

Wyobraź sobie sytuacje: Ty-igła-pacjent-15 kursantów i tylko jeden trener – chyba wiesz o czym mówię. Poszukaj szkolenia, gdzie masz do dyspozycji jednego trenera i maksymalnie 4 osoby na szkoleniu. Większa grupa osób na szkoleniu podstawowym, powoduje rozproszenie uwagi trenera na współkursantów. Z mojego doświadczenia wynika że, grupa do 4 osób na szkoleniu, to idealna ilość osób. Mała grupa powoduje więzi, przyjaźnie, czy wymianę doświadczeń w mediach społecznościowych. Szukaj zdecydowanie szkoleń, gdzie trener i jego kursanci mają duże osiągnięcia a już na pewno gdzie trener zaopiekuje się Tobą po szkoleniu. W naszej placówce, do szkolenia podstawowego stacjonarnego otrzymujesz również pomoc on-line a także dostęp do grupy wsparcia po szkoleniu. Jednym słowem, nie zostajesz na lodzie 🙂

5. Podsumowanie

Jak zostać linergistką?

Zapewne co jakiś czas dręczy Cię myśl, że nie cierpisz swojej pracy, jesteś znudzona, masz dość szefa, wkradła się rutyna, często zastanawiasz się co mogłabyś robić innego przecież za wiele na niczym innym się nie znasz, co mogłabyś zmienić w swoim życiu? A może posiadasz swój salon kosmetyczny i dość masz już siedzenia przy stylizacji paznokci, szukasz nowych rozwiązań czy chcesz rozszerzyć usługi w swoim salonie? To idealny moment i choć myślisz, że boisz się, że nie dasz rady pamiętaj że, każdy uczy się inaczej, jedni szybciej a inni wolniej, ale każdy może się nauczyć, zależy tylko od tego ile pracy sama w to włożysz. Zostać linergistą jest bardzo łatwo, wystarczy ukończyć kurs podstawowy. W tej branży, masz ogromne możliwości rozwoju, podnoszenia kwalifikacji o nowe techniki pigmentacji, a korzyści finansowe wynikające z usług makijażu permanentnego pozwalają zapewnić stabilny byt.

 

Zapraszam na swoją stronę, gdzie znajdziesz wiele informacji na temat szkoleń, urządzeń, pigmentów i akcesoriów potrzebnych do wykonania zabiegu makijażu permanentnego.

 

www.agnieszkamajewska.pl

 

https://maderm.eu